Вибір розташування камер

Як вибрати камеру відеоспостереження? Все про характеристики, розрахунки параметрів та правильний вибір.
Найпоширеніші помилки при встановленні і розміщенні камер безпеки.
Ринок систем безпеки для дому 2021

Перш ніж прокладати кабелі та встановлювати камери, потрібно дати відповідь на питанням яка мета відеоспостереження, що Ви очікуєте отримати або від чого убезпечитися. Слід прогулятися по дому чи офісу та визначити, що саме вам потрібно побачити. Звернути увагу на точки входу, як-от двері та вікна, а також цінні речі. Кілька хвилин, витрачених на планування місць, у довгостроковій перспективі заощадить вам години часу та допоможуть, бути задоволеними отриманим результатом. 

Коли ми виконуємо монтаж, ми обходимо об’єкт з нашим клієнтом, щоб обговорити, що для нього важливо. Деякі клієнти шукають кращу охорону закладу, нагляд за персоналом, профілактика крадіжок, а інші більше піклуються про те, де будуть грати діти та безпеку близьких. Кожна установка абсолютно різна, тому що вона залежить від того, що дійсно хоче бачити клієнт, а також від планування будівлі та території. Професіонали нашої команди, звикли до обладнання, тому зможуть підказати, де розташувати камеру, щоб забезпечити найкращий безперешкодний огляд ключових областей вашого будинку чи підприємства.

Куди розташувати камеру

Якщо ви не впевнені, куди розташувати камеру для найкращого огляду, може бути дуже корисно вибратися на драбині і подивитися з місця, де ви плануєте встановити ​​камеру. Зверніть увагу на те, що ви бачите. Чи можете ви побачити все, що хочете, у цьому місці? Все, що ви бачите, побачить камера. Це може допомогти вам побачити кут і будь-які перешкоди, які можуть завадити камері. Якщо ви не знайомі з кутом огляду камери, то може бути корисно підключити камеру та прокинути тимчасовий кабель, щоб побачити її зображення на екрані, і визначити, чи це найкраще розташування камери. Якщо відповідь ні або якщо є очевидна сліпа зона, шукайте краще місце для камери.

Нижче наведено кілька найпоширеніших моделей встановлення. Кожен має переваги і, можливо, деякі недоліки. Мета відеоспостереження, план будівлі та засоби диктує, який варіант є найефективнішим.

Розміщення посередині стіни

Встановлення камери посередині стіни та регулювання її огляду перпендикулярно стіні. Це розташування може бути корисним в певних випадках, але воно рідко використовується фахівцями з безпеки, просто тому, що створює сліпу зону з обох боків камери. Об’єктив 3,6 мм забезпечує найдальший кут огляду без спотворення зображення. На ринку є камери на 180 градусів, але вони так сильно спотворюють відео, що відео стає марним на відстані. Ми не рекомендуємо використовувати об’єктив ширше 2,8 мм, що забезпечує кут огляду 110 градусів. Проте з таким широким кутом огляду не очікуйте великої чіткості за межами 12 метрів (далі 12 м спостерігається деформація або ефект бульбашки). Через це 2,8-мм об’єктив слід використовувати для зйомки, наприклад, на веранді або в будь-якому місці, де ви бажаєте отримати дуже широкий кут огляду, але не потребуєте високої деталізації на відстані.


Розміщення «Спина до спини».

Розмістіть дві камери спиною до задньої середини стіни. Така конструкція усуває сліпі зони, які можуть виникнути при використанні однієї камери посередині стіни.


Розміщення «Шаблон секретної служби».

Дві камери встановлені на одній стіні, розділені на 4-6 метрів і спрямовані одна на одну. По суті, камери стежать одна за одною в спину, щоб жодну камеру не можна було відключити, не побачивши зловмисника. Цей дизайн добре працює як з камерами з фіксованим оглядом, так і з об’єктивом із зумом.


Примітка: якщо камери з інфрачервоним підсвічуванням (для нічного бачення), інфрачервоне світло однієї камери може обмежити діапазон зору іншої камери. Потрібно розташувати камери так, щоб джерело інфрачервоного світла від одної камери не знаходилося в прямому полі зору іншої, або ви отримаєте яскраву пляму, яка зменшує чутливість камери до темних ділянок. Ви отримуєте перевагу двох джерел інфрачервоного світла, які освітлюють область між двома камерами, але при перегляді за межами зони перекриття, чутливість камер зменшується через контраст яскравості області, освітленої двома камерами.

Розміщення від кута до кута

Ця конструкція є найпоширенішою і має ряд переваг. Віна максимально використовує можливості перегляду кожної камери та охоплює 100% периметра. Коли камери розташовуються, як показано на схемі нижче, усі сліпі зони усуваються. Камери не можуть бути пошкоджені без того, щоб злочинець був зафіксований іншою камерою.


Розміщення внутрішній кут

Цей шаблон простий і дуже ефективний. Оскільки об’єктив 3,6 мм забезпечує поле зору 90 градусів, він ідеально підходить для внутрішнього кута. При використанні цього методу камеру не можна непомітно пошкодити, а кут покриває площу від стіни до стіни.

Прощальні записки


Сподіваємося, що наші поради стануть вам у пригоді. Якщо ви зацікавлені в придбанні та встановленні якісних камер відеоспостереження для вашого будинку чи підприємства, ви можете зв’язатися з нами. Окрім продуктів, згаданих вище, у СКД “Системи Контролю Доступу” ви знайдете набагато більше камер безпеки для різних цілей.

Відвідайте наш веб-сайт www.skd.lviv.ua або зв’яжіться з нашими менеджерами в будь-який час. Ми завжди раді допомогти вам у виборі та встановленні камер відеоспостереження відповідно до ваших потреб.

© Source: 💖 www.skd.lviv.ua
© Сергій Ярема
12.2021