Ринок систем безпеки для дому 2021

Розумний будинок СКД

Огляд ринку

Обсяг глобального ринку систем безпеки для дому, який в 2020 році оцінювався в 53,6 мільярда доларів США, як очікується, досягне 78,9 мільярдів доларів США до 2025 року, при середньому темпі зростання 8,0% протягом прогнозованого періоду.  Найбільшим світовим ринком продуктів і рішень для безпеки є США. Його в 2020 році оцінюють в 14,5 мільярдів доларів США. Очікується, що Китай, друга за величиною економіка світу, досягне прогнозованого розміру ринку в 15,5 мільярдів доларів США до 2027 року. Серед інших географічних ринків, які заслуговують на увагу, є Японія та Канада, де прогнозується зростання на 8,4% і 7,3% відповідно, в період 2020-2027 років. У Європі прогнозується зростання Німеччини приблизно на 7,3%.

Розумний будинок СКД
Розумний будинок СКД
  • Власники будинків все більше витрачають на обладнання для розумного дому та безпеки, особливо на голосові помічники, відеодверні дзвінки та розумне освітлення. Покращення пропускної спроможності мережі та пов’язаної інфраструктури привернуло увагу до хмарного сховища та живої трансляції в домашній безпеці.
  • Сьогодні клієнти віддають перевагу кільком рішенням в одному пакеті, щоб отримати доступ до найбільш бюджетного рішення. Наприклад, рішення яке забезпечує наскрізну безпеку в усіх аспектах будинку: захищає від зовнішньої загрози (крадіжки, проникнення), а також від будь-якої загрози безпеці, від пожежі, затоплення, витоку газу тощо.
  • Багато емпіричних даних свідчать про ефективність камер відеоспостереження в житловому секторі. У 2018 році команді поліції Лондона вдалося ідентифікувати близько 5000 підозрюваних на основі відеозаписів, записаних на камери спостереження.
  • За даними UNC Charlotte of Criminal Justice, більше 60% засуджених грабіжників погоджуються, що вони шукають камери відеоспостереження, перш ніж увійти в житловий будинок. Тоді як 40% грабіжників погоджуються, що шукають іншу легшу ціль, якщо камери спостереження присутні.

Основні тенденції ринку

СКД Системи Контролю Доступу

Зростання рівня злочинності та квартирних крадіжок є факторами, які вимагають нових рішень безпеки житла. Розробка ефективних і складних систем безпеки разом із зручним встановленням, що забезпечуються бездротовими технологіями, є ключовими факторами, які прискорять зростання ринку. Крім того, доступність віддаленого моніторингу за допомогою мобільних пристроїв буде стимулювати зростання ринку рішень для домашньої безпеки. Стрімке зростання швидкості і якості зв’язку забезпечене провайдерами телекомунікацій є факторами, які створюють великі можливості для зростання ринку безпеки. Однак, великі початкові інвестиції та вартість обслуговування обладнання, а також недостатня обізнаність щодо переоцінки технологічних удосконалень, є факторами, які можуть стримувати зростання ринку.  Зростає попит на системи домашньої безпеки «Зроби сам» (DIY від Do It Yourself), коли власники будинків самостійно встановлюють і контролюють системи. Залучення та утримання клієнтів та низький рівень впровадження систем безпеки є ключовим викликом ринку рішень для домашньої безпеки.

Динаміка ринку

Драйвери: Поява Інтернету речей (IoT) та бездротових технологій

Світовий ринок систем домашньої безпеки, зростає з надзвичайною швидкістю. З кожним роком з’являються нові тенденції та вдосконалюють старі технології, роблячи сектор безпеки будинку більш ефективним. Попит на системи домашньої безпеки, обумовлений зростаючим впровадженням розумних будинків, де розумні системи безпеки є невід’ємною частиною. Впровадження розумних будинків стало можливим завдяки розвитку таких технологій майбутнього, як Інтерне́т рече́й (ІР,англ.Internet of Things, IoT) .

Інтернет речей

Продукти для розумного дому стають замінниками традиційних систем безпеки будинку та створюють платформу для професійних послуг. Дослідження, проведене Parks Associates , показує, що 36% домогосподарств у США в четвертому кварталі 2020 року вже володіють системою домашньої безпеки, у порівнянні з 26% у четвертому кварталі 2016 року. Хоча стрибок кількості власників вражаючий, також залишається правдою, що залишилося 64% домогосподарств або приблизно 69 мільйонів будинків без системи домашньої безпеки. Дослідження показують, що 13% домогосподарств у США мають намір придбати систему безпеки протягом наступних 12 місяців. 

Інтерне́т рече́й (ІР,англ.Internet of Things, IoT) — концепція мережі, що складається із взаємозв’язаних фізичних пристроїв, які мають вбудовані давачі, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп’ютерними системами в автоматичному режимі, за допомогою використання стандартних протоколів зв’язку. Окрім давачів, мережа може мати виконавчі пристрої, вбудовані у фізичні об’єкти і пов’язані між собою через дротові чи бездротові мережі. Ці взаємопов’язані пристрої мають можливість зчитування та приведення в дію, функцію програмування та ідентифікації, а також дозволяють виключити необхідність участі людини, за рахунок використання інтелектуальних інтерфейсів.

Поява Інтернету речей призвело до розробки мініатюрних датчиків і виконавчих механізмів і малопотужних бездротових комунікаційних технологій. Крім того, зростаюче поширення Інтернету, планшетів і смартфонів відкриває шлях до впровадження IoT у домашню безпеку з використанням розумних додатків. Інтернет речей покращив якість продукції та узгодженість систем автоматизації. Мобільні пристрої та Інтернет виступають інтерфейсом для підключення систем безпеки до хмари; інтеграція систем безпеки будинку з хмарою допомагає у віддаленому моніторингу будинків або іншої інфраструктури. Нещодавні досягнення в області інтелектуальних пристроїв датчиків і керування, а також відповідних комунікаційних технологій, таких як Bluetooth Low Energy (BLE), ZigBee і ANT, полегшили інтеграцію IoT в домашні системи безпеки. 

Успішна інтеграція мережі IoT, яка полегшує віддалений, у режимі реального часу й автоматизований моніторинг домашнього середовища, допомогла у розвитку розумних будинків. Таким чином, бездротові системи безпеки є одними з головних досягнень у сфері рішень для домашньої безпеки та Інтернету речей, яким власники будинків віддають перевагу для забезпечення ефективного захисту. Бездротовий доступ до кількох опцій безпеки, таких як контроль доступу та системи виявлення пожежі та газу, пропонує споживачам гнучкість, зручність та впевненість. Бездротовий контроль над пристроями розумного дому збільшив ймовірність придбання цих пристроїв споживачами. 

Обмеження: Високі витрати на установку, технічне обслуговування та експлуатацію

Встановлення камера
Встановлення та обслуговування камер відеоспостереження

Висока вартість, пов’язана з встановленням та обслуговуванням систем безпеки будинку, як очікується, буде ключовим фактором, що обмежує зростання ринку. Хоча клієнти все більше усвідомлюють переваги систем безпеки будинку; водночас вони скептично ставляться до інвестицій, оскільки ціни на системи безпеки все ще не доступні багатьом споживачам.

Вартість обладнання та експлуатації заважають розповсюдженню систем безпеки будинку. Більше того, вартість експлуатації буде ще вищою, оскільки включає в себе витрати на технічне обслуговування, передплату за моніторинг, вартість заміни деталей, а також витрати на встановлення. Щомісячна абонентська плата, яку стягують сторонні моніторингові гравці, коливається від 150 до 1500 доларів США.

Вартість обслуговування для мешканців, які встановлюють системи безпеки будинку, залежить від налаштування та додаткових функцій і послуг, таких як двосторонній зв’язок, інтелектуальний відеомоніторинг (включаючи штучний інтелект та інші передові датчики зображення) і резервне копіювання стільникового зв’язку. Крім того, програмне забезпечення, встановлене в системах безпеки будинку для розширеної аналітики, є дорогим, що також додає до загальної вартості пристроїв безпеки.

Можливості: Впровадження штучного інтелекту (ШІ) та глибокого навчання в домашні системи безпеки

Штучний інтелект

Штучний інтелект (AI – artificial intelligence) може відігравати важливу роль у стимулюванні інновацій на ринку домашньої безпеки та моніторингу. Крім того, штучний інтелект у поєднанні з машинним навчанням може зменшити ймовірність помилкових тривог, покращити виявлення аномальних дій і продуктивність відеоаналітики, а також запропонувати кращі можливості перевірки відео та спостереження. Впровадження цієї комбінації в системи безпеки та моніторингу може залучити більше споживачів.

Впровадження рішень безпеки на основі машинного навчання через аналіз даних і штучного інтелекту є тенденцією, що розвивається на ринку систем безпеки для дому. Інтелектуальні віртуальні помічники (IVA), такі як Alexa і Google, вже інтегровані компаніями в різні системи безпеки будинку. Сьогодні камери спостереження використовують штучний інтелект і глибоке навчання, щоб зробити систему безпеку надійнішою та точнішою. Наприклад, компанія Hangzhou Hikvision Digital Technology (Китай) запустила серію камер DeepinView з функцією глибокого навчання для забезпечення точної та послідовної аналітики відеоконтенту (VCA). Ключові переваги цієї нової технології включають виявлення людського тіла, розпізнавання облич, підрахунок людей та керування транспортними засобами. Глибоке навчання на основі штучного інтелекту та комп’ютерний зір передбачають вчинення злочину до фактичної події. Система на базі штучного інтелекту вивчає щоденний розпорядок сім’ї та може розпізнати власників будинку.

Проблеми: Порушення ланцюга поставок через пандемію COVID-19

Вплив COVID-19 на основні ринки, такі як США та Китай, був значно несприятливим, оскільки порушення ланцюга поставок у Китаї призвело до зниження попиту на системи безпеки будинку. Зменшення кількості нових будівельних проектів і закриття виробничих потужностей є одними з факторів, що впливають на попит у Китаї. 

Головні китайські виробники систем безпеки для дому мають штаб-квартиру в провінції Хубей, епіцентрі пандемії, що вплинуло на вітчизняних постачальників, таких як Hikvision, ZKTeco і Dahua, через брак робочої сили та затримки виробництва по всій країні.

Вплив коронавірусу на глобальні поставки охоронного обладнання багато в чому залежатиме від того, як стабілізується ситуація в Китаї та коли фабрики відновлять роботу.

Системи відеоспостереження домінують на ринку систем безпеки будинку

Video surveillance systems
Системи відеоспостереження

Найбільшу частку ринку систем безпеки будинку займає відеоспостереження.  Системи відеоспостереження, запроваджені вдома, мають різноманітні застосування, такі як моніторинг та контроль доступу, також оснащені функціями виявлення руху та нічного бачення. Очікується, що в умовах зростання рівня злочинності відеоспостереження відіграватиме значну роль у запобіганні злочинам, насамперед через загрозу бути ідентифікованим.

Розвиток технологій дозволив досягти значного прогресу у якості камер відеоспостереження, можливості запису та онлайн перегляду, разом із значним зниженням їх вартості. Камери відеоспостереження є центральним компонентом усіх систем безпеки. Одним з найпопулярніших видів відеокамер є IP-камери, які широко використовуються як мережеві або інтернет-камери і забезпечують живе відео та аудіо з камери, до яких користувач може отримати віддалений доступ за допомогою інтернет-браузера або мобільного додатку.

Бездротові камери відеоспостереження отримали свою популярністю завдяки їх адаптивності, універсальності та простоті використання. Вони прості в установці, що значно знижує витрати на інсталяцію, оскільки для їх встановлення не потрібні довгі (і дорогі) кабелі або професіонали. Ця зручна функція дозволяє користувачам встановлювати камери в місцях, недоступних для звичайних камер відеоспостереження. 

Більшість IP камер забезпечують безкоштовну трансляцію відео в реальному часі, та можливість запису на картку пам’яті або “хмару”. Використання хмарного сховища, вимагає від користувача щомісячної передплати за зберігання відео в хмарі. Користувач платить більше, якщо до сервісу підключено кілька камер. Оплата також залежить від того, як довго користувач хоче зберігати відеозаписи відеоспостереження.

Відеоаналітика покращує продуктивність систем відеоспостереження за рахунок виявлення подій у реальному часі, аналізу після подій та вилучення статистичних даних, заощаджуючи витрати на персонал і підвищуючи ефективність роботи системи спостереження. Алгоритми відеоаналітики можуть бути реалізовані для аналізу записаного відео, що є складним і трудомістким завданням для людини-оператора, особливо у випадках, коли об’єм відеоданих, які потрібно видалити, величезний. Завдяки швидкому аналізу записаного відео, відеоаналітика може точно визначити подію в записаному відео та отримати відповідний сегмент відео із збереженого відео.

Країни Америки мають найбільшу частку ринку систем безпеки для дому

Америка має найбільша частка ринку у вартісному вираженні. Найбільший розмір ринку пояснюється раннім впровадженням систем безпеки будинку в цьому регіоні. Цей регіон є домом для великих компаній, які працюють на ринку, таких як Johnson Controls (США), Honeywell (США) та UCT (США); та відомі постачальники послуг безпеки моніторингу, такі як ADT (США), Vivint (США) і Protect America (США), більшість своїх доходів також отримують тут. Крім того, в економічно і технічно розвинених країнах, таких як США і Канада, є велика кількість домогосподарств з високим доходом. Впровадження IoT і розвиток розумних міст сприяли зростанню ринку систем безпеки будинку в регіоні.

Ключові гравці ринку

ADT (США), Honeywell International Inc. (США), Johnson Controls (США), Роберт Бош (Німеччина), Hikvision (Китай), Dahua Technology Co., Ltd (Китай), Axis Communications AB (Швеція), SECOM CO. LTD (Японія), United Technologies (США), ASSA ABLOY (Швеція) є одними з кількох основних гравців на ринку рішень безпеки.

Johnson Controls (США) є одним із провідних постачальників інтегрованої інфраструктури та систем нового покоління для розумних міст і громад. Сегмент Building Technologies & Solutions від Johnson Controls продає свої інтегровані системи керування, системи безпеки, системи виявлення пожежі, обладнання та послуги в основному через розгалужену глобальну мережу офісів з продажу та обслуговування компанії, що працює приблизно в 70 країнах. Для зростання на ринку рішень безпеки компанія в основному прийняла стратегію запуску нових продуктів. Наприклад, у серпні 2019 року Johnson Controls запустила Tyco Cloud, новий хмарний пакет безпеки, розроблений, щоб допомогти клієнтам перенести дорогу і складну інфраструктуру безпеки для контролю доступу та відеоспостереження в хмару.

Власники систем безпеки та бажаючі придбати, як правило, мають однакові пріоритети щодо того, що вони хочуть захистити. В першу чергу це близькі люди і речі про які вони найбільше піклуються. Вже потім, це особистий простір та структура будинку, також важливим є захист автомобілів, електроніки та домашніх тварин. Збереження майна, комерційної і інтелектуальної власності, власної безпеки людей будуть завжди актуальними, що буде стимулювати розвиток ринку технологій безпеки в майбутньому.

© Source: 💖www.skd.lviv.ua
© Сергій Ярема
12.2021

В статті використанні матеріали з сайтів:

https://www.researchandmarkets.com/
https://www.marketsandmarkets.com/
https://www.mordorintelligence.com/
https://www.giiresearch.com/

Call Now Button