Лінійка продуктів IMOU – нового бренду відеоспостереження від Dahua – призначена для двох категорій користувачів: домашнього відеоспостереження та малого/середнього бізнесу і розрахованих працювати безпосередньо з мобільними програмами через хмарний сервер IMOU.
Маленькі, але «розумні» камери симпатичного дизайну, такі, як, наприклад, IPC-A22EP Ranger 2, IPC-A26HP , або IPC-C22EP стоять у багатьох будинках і офісах, забезпечуючи цілодобове відеоспостереження і радуючи своїх власників бездоганною роботою. Однак, іноді, крім використання вбудованих карток MicroSD, хмарного зберігання даних, перегляду за допомогою мобільного додатка, у власників даних пристроїв виникає бажання підключити їх до відеореєстратора, як звичайну камеру, щоб забезпечити перегляд і локальне зберігання архіву відзнятого відео на жорсткому диску. Для цього зазвичай необхідно присвоїти камерам статичну IP адресу в локальній мережі, а потім прописати цю адресу та пароль доступу в налаштуваннях відеореєстратора.
Здавалося б – нічого архіскладного. Якби не одне «але»… Як правило, налаштування мережі камери змінюються за допомогою веб-інтерфейсу.
А більшість камер IMOU – його… немає. Так-так, у зв’язку з спрямованістю даної серії камер на SOHO сегмент та їх націленістю на непрофесійне використання виробник не вважав за потрібне додавати в них подібний функціонал, адже їх налаштування здійснюється за допомогою телефону. Мобільний додаток дозволяє змінити дуже багато параметрів, що стосуються роботи камери, але не налаштування мережі. Тупик? Ні звичайно. І сьогодні ми розповімо Вам, як налаштувати та підключити камеру IMOU до Вашого мережевого відеореєстратора.
Отже, розпочинаючи підключення камери до відеореєстратора, ми виходимо з того, що Ваша камера IMOU вже підключена до Вашої локальної мережі або Wi-Fi і благополучно виведена на Ваш мобільний телефон за допомогою сервісу IMOU. За замовчуванням – вона має динамічну IP-адресу, присвоєну їй роутером за допомогою DHCP. Тому, давайте почнемо з того, що забезпечимо отримання статичної IP адреси. Зробити це можна двома способами. Перший – змінити налаштування Вашого роутера. Більшість роутерів різних моделей дозволяють створити певне правило привласнення IP адреси за MAC-адресою пристрою – адресою, жорстко прописаною в мережному інтерфейсі пристрою виробником.
Так, наприклад, у роутерах TP-Link ця функція називається ARP binding і знаходиться в розділі IP&MAC Binding (Прив’язка IP та МАС). Дізнатися про MAC-адресу можна, просканувавши Вашу локальну мережу за допомогою фірмової утиліти від компанії Dahua – ConfigTool, яка виявляє всі пристрої виробництва компанії Dahua в локальній мережі. З використанням цієї утиліти пов’язаний і другий спосіб зміни IP-адреси Вашої камери на статичний. Для цього, перед проведенням сканування мережі, Вам необхідно внести деякі зміни у налаштування програми.
Зайдіть до розділу «Search settings» у верхньому правому куті програми і зміните там пароль за замовчуванням. Сам пароль Ви можете подивитися на етикетці камери, де він ховається під позначенням «Код активації» і є восьмизначним цифробуковим кодом. Потім потрібно оновити список камер, знайти в ньому Вашу камеру IMOU та натиснути кнопку «Edit» у правій стороні рядка.
У вікні Ви зможете переключити режим отримання IP адреси з DHCP на Static і задати необхідні мережеві параметри камери. Підтвердіть внесені зміни натисканням кнопки «Ок» і переконайтеся, що зміни застосовані успішно – про це просигналізує зелена галочка, що з’явилася, ліворуч від назви камери в списку. Зачекайте, поки камера перезавантажиться, і ви можете знову оновити список камер, щоб переконатися, що IP адреса пристрою змінюється. Тепер можна “підтягнути” Вашу IMOU камеру на відеореєстратор. Для цього зайдіть в інтерфейс додавання камер відеореєстратора, проведіть пошук пристроїв в мережі, знайдіть у списку камеру і додайте її на вільний канал відеореєстратора. Як логін використовується стандартний «admin», а як пароль – вже знайомий нам «Код активації» з етикетки камери.
Як бачите, незважаючи на те, що камери IMOU розраховані на автономну роботу без використання відеореєстратора, ніщо не заважає при необхідності їх до нього підключити. Так, це вимагатиме від Вас деяких дій з налаштування, однак якщо Ви уважно прочитали цей невеликий текст – думаємо, що у Вас все вийде.
Ці досить нескладні процедури здорово додадуть функціональності Вашій камері IMOU, адже, погодьтеся, що, на відміну від MicroSD карти, жорсткий диск відеореєстратора має значно більшу ємність, а отже – значно більшу глибину архіву, що зберігається. Знову ж таки, якщо ваш відеореєстратор оснащений інтелектуальними функціями – дані з камери IMOU можуть бути використані як джерело для відеоаналітики. Загалом це в будь-якому випадку дуже корисно. Так що не соромтеся – те, що виробник позиціонує камери IMOU, як автономні та хмарно-орієнтовані, не повинно зупиняти нас від їх використання у повноцінних системах відеоспостереження, адже їхній функціонал цілком це дозволяє.