Електрозащіпки (Електрозатвор) – це пристрій контролю доступу , який використовується для дверних рам . Він замінює фіксовану лицьову панель, яка часто використовується із засувкою (також відомою як кіпер) .). Подібно до фіксованої запірної пластини, вона зазвичай представляє скошену або скошену поверхню до засувки замка, що дозволяє дверям закриватися та замикатися так само, як фіксована засувка. Однак скошена поверхня електричного замка може, за командою, повертатися в сторону, коли замок на дверях знаходиться в заблокованому положенні, і двері відкриваються, дозволяючи користувачеві потягнути/штовхнути двері, щоб відчинити їх, не використовуючи механізм замока або за допомогою механічного ключа. Після того, як двері повертається у стандартне положення та знову замикається, коли вимикається або подається живлення, залежно від конфігурації запірки.
Електрозащіпка створена для розблокування дверей, зовні являє собою планку механічного замка. Отримуючи сигнал від домофона або системи контролю доступу, електрозащіпка відмикає або, навпаки, закриває двері.
Працює електрозащіпка від живлення – електричного струму низької напруги.
Де використовуються електрозащіпки?
Пристрої встановлюються на двері з металу, пластикові, дерев’яні, а також металопластикові. Широко поширені в банках, офіс-центрах, готелях, лабораторіях, а також приватних будинках і хвіртках. Існують також електрозащіпки для протипожежних дверей, в такому випадку пристрій повинен бути виготовлений зі сталі.
Якими бувають електрозащіпки?
Електрозащіпки діляться за типом, конструкцією і функціональністю.
• Тип: NC (закрита) та NO (відкрита).
Принцип роботи NO-електрозащіпок схожий з принципом електромагнітного реле. Під час подачі живлення, язичок зсувається до серця, блокуючи тим самим висунутий ригель дверного замка. У разі відсутності напруги, язичок ховається, даючи можливість відчинити двері при висунутому косому ригелі замку.
NC-Електромеханічна блокує прохід в разі відсутності напруги. Але двері можна відкрити зсередини без ключа. Такі пристрої не рекомендується встановлювати на двері, що ведуть до аварійних виходів.
• Конструкція: стандарт, накладна, для аварійних виходів
• Функціональність: з фіксацією відкриття, з регулюванням або з механічною розблокуванням.
Електрозамки
Електрозамки
Електрозамки
Електрозамки