Системи безпеки стали невід’ємною частиною сучасних будівель. Протягом останнього десятиліття будівельний сектор стрімко розвивався, і цей фактор відіграв важливу роль у стимулюванні розвитку ринку безпеки. Зважаючи на криміногенну ситуацію та потребу захисту майна від аварійних ситуацій(пожежа, затоплення, витік газу тощо) – попит на світовому ринку систем безпеки стабільно зростає. Системи безпеки включають широкий спектр продуктів і пропозицій, які можуть допомогти захистити приміщення від непроханих елементів та ситуацій. Основними елементами є: системи відеоспостереження, системи контролю доступу, системи контролю входу, системи сигналізації та протипожежного захисту, теплові камери, тощо

Огляд ринку

Найбільшим світовим ринком продуктів і рішень для безпеки є США. Його оцінюють в 14,5 мільярдів доларів США в 2020 році. Очікується, що Китай, друга за величиною економіка світу, досягне прогнозованого розміру ринку в 15,5 мільярдів доларів США до 2027 року. Серед інших географічних ринків, заслуговуючих на увагу, є Японія та Канада, де прогнозується зростання на 8,4% і 7,3% відповідно в період 2020-2027 років. У Європі прогнозується зростання Німеччини приблизно на 7,3%.

Ринок систем безпеки України зазнав значного спаду внаслідок військової кризи спровокованої Російською федерацією, і як наслідок втрати Криму та певних регіонів сходу України, а також економічної кризи з 2015 року, коли національна валюта обезцінилась більше ніж в тричі, що привело до спаду будівельного сектору та ділової активності. Достовірної статистики ринку безпеки України практично немає, а аналіз існуючих ми проведемо в наступній статті.

Світовий ринок систем домашньої безпеки, зростає з надзвичайною швидкістю. З кожним роком з’являються нові тенденції та вдосконалюють старі технології, роблячи сектор безпеки будинку більш ефективним. Попит на системи домашньої безпеки, обумовлений зростаючим впровадженням розумних будинків, де розумні системи безпеки є невід’ємною частиною. Впровадження розумних будинків стало можливим завдяки розвитку таких технологій майбутнього, як Інтерне́т рече́й (ІР,англ.Internet of Things, IoT) .

Інтерне́т рече́й (ІР,англ.Internet of Things, IoT) — концепція мережі, що складається із взаємозв’язаних фізичних пристроїв, які мають вбудовані давачі, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп’ютерними системами в автоматичному режимі, за допомогою використання стандартних протоколів зв’язку. Окрім давачів, мережа може мати виконавчі пристрої, вбудовані у фізичні об’єкти і пов’язані між собою через дротові чи бездротові мережі. Ці взаємопов’язані пристрої мають можливість зчитування та приведення в дію, функцію програмування та ідентифікації, а також дозволяють виключити необхідність участі людини, за рахунок використання інтелектуальних інтерфейсів.

Продукти для розумного дому стають замінниками традиційних систем безпеки будинку та створюють платформу для професійних послуг. Дослідження, проведене Parks Associates , показує, що 36% домогосподарств у США в четвертому кварталі 2020 року вже володіють системою домашньої безпеки, у порівнянні з 26% у четвертому кварталі 2016 року. Хоча стрибок кількості власників вражаючий, також залишається правдою, що залишилося 64% домогосподарств або приблизно 69 мільйонів будинків без системи домашньої безпеки. Дослідження показують, що 13% домогосподарств у США мають намір придбати систему безпеки протягом наступних 12 місяців. 

 • В світі власники будинків все більше витрачають на обладнання для розумного дому та безпеки, особливо на голосові помічники, відеодверні дзвінки та розумне освітлення. Покращення пропускної спроможності мережі та пов’язаної інфраструктури привернуло увагу до хмарного сховища для живої трансляції в домашній безпеці.
 • Штучний інтелект (AI) може відігравати важливу роль у стимулюванні інновацій на ринку домашньої безпеки та моніторингу. Крім того, штучний інтелект у поєднанні з машинним навчанням може зменшити ймовірність помилкових тривог, покращити виявлення аномальних дій і продуктивність відеоаналітики, а також запропонувати кращі можливості перевірки відео та спостереження. Впровадження цієї комбінації в системи безпеки та моніторингу може залучити більше споживачів.
 • Сьогодні клієнти віддають перевагу кільком рішенням в одному пакеті, щоб отримати доступ до найбільш бюджетного рішення. Наприклад, рішення для домашньої безпеки, яке забезпечує наскрізну безпеку в усіх аспектах будинку. Захищає від зовнішньої загрози, наприклад, крадіжки або будь-якої загрози безпеці, наприклад, від пожежі та витоку газу. Прикладом представника на ринку України, є український виробник AJAX (Аякс)
 • Серед усіх додатків максимальну частку ринку займає відеоспостереження. Системи відеоспостереження, запроваджені вдома, мають різноманітні застосування, такі як моніторинг та контроль доступу. Ці системи також оснащені такими функціями, як виявлення руху та нічне бачення. Очікується, що в умовах зростання рівня злочинності відеоспостереження відіграватиме значну роль у запобіганні злочинам, насамперед через загрозу бути ідентифікованим.
 • Багато емпіричних даних свідчать про ефективність камер відеоспостереження в житловому секторі. У 2018 році команді поліції Лондона вдалося ідентифікувати близько 5000 підозрюваних на основі відеозаписів, записаних на камери спостереження.
 • За даними UNC Charlotte of Criminal Justice, більше 60% засуджених грабіжників погоджуються, що вони шукають камери відеоспостереження, перш ніж увійти в житловий будинок, тоді як 40% грабіжників погоджуються, що шукають іншу легшу ціль, якщо камери спостереження присутні.
 • Пандемія COVID-19 серйозно вплинула на зростання світового ринку систем безпеки для дому. Вплив COVID-19 на найбільші ринки, такі як США та Китай, був дуже несприятливим, через зрив ланцюга поставок з Китая. Зменшення кількості будівельних проектів та закриття виробничих підприємств є детермінантами, що впливають на попит у всьому світі. 
 • Великі китайські виробники систем безпеки для дому мають штаб-квартиру в провінції Хубей, епіцентрі пандемії, що вражає вітчизняних постачальників, таких як ZKTeco, Hikvision і Dahua, через дефіцит робочої сили та перешкоди виробництва по всій країні. Вплив коронавірусу на глобальне постачання обладнання безпеки буде залежати від того, як стабілізується ситуація в Китаї та коли заводи повернуться до роботи. 

Системи домашньої безпеки допомагають людям захистити людей і речі про які вони найбільше піклуються. Власники систем безпеки та бажаючі придбати, як правило, мають однакові пріоритети щодо того, що вони хочуть захистити. Після близьких людей, це особистий простір та структура будинку, також важливим є захист автомобілів, електроніки та домашніх тварин.

Основні тенденції ринку

Зростання рівня злочинності та квартирних крадіжок є факторами, які вимагають нових рішень безпеки житла. Розробка ефективних і складних систем безпеки разом із зручним встановленням, що забезпечуються бездротовими технологіями, є ключовими факторами, які прискорять зростання ринку. Крім того, доступність віддаленого моніторингу за допомогою мобільних пристроїв буде стимулювати зростання ринку рішень для домашньої безпеки. Стрімке зростання швидкості і якості зв’язку забезпечене провайдерами телекомунікацій є факторами, які створюють великі можливості для зростання ринку безпеки. Однак, великі початкові інвестиції та вартість обслуговування обладнання, а також недостатня обізнаність щодо переоцінки технологічних удосконалень є факторами, які можуть стримувати зростання ринку.  Залучення та утримання клієнтів та низький рівень впровадження систем безпеки є ключовим викликом ринку рішень для домашньої безпеки.

 • Кількість повідомлень, про проникнення в помешкання, постійно збільшуються, що призвело до зростання попиту на покращені системи безпеки, такі як камери відеоспостереження, датчики сигналізації тощо.
 • Швидка урбанізація в усьому світі та проекти розвитку, такі як Розумні міста, будуть каталізатором впровадження розумних будинків з розумними системами безпеки найближчим часом, що, ймовірно, сприятиме зростанню ринку.
 • Зростає попит на системи домашньої безпеки «Зроби сам» (DIY), коли власники будинків самостійно встановлюють і контролюють системи. 
 • Зростаюче впровадження систем сигналізації на основі смартфонів у житлових районах, ймовірно, підживить попит на ринку охоронних послуг .

Камери безпеки сприятимуть поширенню систем безпеки будинку

 • Розвиток технологій дозволив досягти значного прогресу у якості камер відеоспостереження, можливості запису та онлайн перегляду, разом із значним зниженням їх вартості. Камери відеоспостереження є центральним компонентом усіх систем безпеки. Одним з найпопулярніших видів відеокамер є IP-камери, які широко використовуються як мережеві або інтернет-камери і забезпечують живе відео та аудіо з камери, до яких користувач може отримати віддалений доступ за допомогою інтернет-браузера або мобільного додатку.
 • Бездротові камери відеоспостереження отримали свою популярністю завдяки їх адаптивності, універсальності та простоті використання. Вони прості в установці, що значно знижує витрати на інсталяцію, оскільки для їх встановлення не потрібні довгі (і дорогі) кабелі або професіонали. Ця зручна функція дозволяє користувачам встановлювати камери в місцях, недоступних для звичайних камер відеоспостереження. 
 • Більшість камер Wi-Fi забезпечують безкоштовну трансляцію відео в реальному часі, та можливість запису на картку пам’яті або “хмару”. Використання хмарного сховища, вимагає від користувача щомісячної передплати за зберігання відео в хмарі. Користувач платить більше, якщо до сервісу підключено кілька камер. Оплата також залежить від того, як довго користувач хоче зберігати відеозаписи відеоспостереження.
 • Споживачі прагнуть оснастити дім новими та вдосконаленими пристроями розумного дому, і вони шукають швидкі та легкі способи зосередитися на безпеці. Однак при виборі відеоспостереження, вони оцінюватимуть якість відео пристрою та простоту експлуатації, щоб легко відстежувати й переглядати порушення в міру їх виникнення.  

Пандемія пов’язана з COVID19 мала деструктивний вплив на ринок безпеки у світі. Карантин і спад будівництва нових об’єктів житлової і бізнес інфраструктури, проблеми з виробництвом і доставкою продукції негативно вплинули на розвиток ринку безпеки у світі, особливо на ринок засобів протипожежного захисту. Через зростання злочинності ринки технологій захисту майна, систем контролю доступу та відеоспостереження постраждали менше. В будь-якому випадку збереження майна, комерційної і інтелектуальної власності, власної безпеки людей будуть завжди актуальними, що буде стимулювати розвиток ринку технологій безпеки в майбутньому.

Використані матеріали:

https://www.researchandmarkets.com/
https://www.giiresearch.com/
https://uk.wikipedia.org/
https://www.mordorintelligence.com/industry-reports/home-security-system-market