Найпоширеніші помилки при встановленні і розміщенні камер безпеки.

Правильне розміщення камер як приміщеннях, так і на вулиці визначає, чи буде ваша камера працювати якнайкраще. Нижче наведено найпоширеніші помилки щодо способу і місця встановлення камер безпеки.

1. Відсутність захисту камери спостереження.

Одна з найбільших помилок, яку роблять люди, — це не захищають свої пристрої безпеки, а це означає, що камери спостереження можна легко нейтралізувати. Отже, де розмістити камери зовнішньої домашньої безпеки, щоб уникнути можливого вандалізму? Як правило, розташуйте камеру на висоті біля 2,7-3 м (8-10 ft) від землі, цього достатньо щоб зупинити людину зростом близько 1,80 м або менше від ударів по камері. 

Не залишайте легкодоступні кабелі відкритими, оскільки їх можна легко розірвати, сховайте кабель у каналі, захистивши його або, принаймні, ускладнивши доступ.

2. Вимагати від камери багатозадачність

Камери не мультизадачні. Люди часто забувають, що камера не може відразу зняти чиєсь обличчя, номерний знак і будинок через дорогу. Ви повинні вирішити, яке завдання ви хочете, щоб дана камера виконувала, враховуючи її характеристики і місце розташування. Підготовка схеми розміщення камер домашньої безпеки є дуже важлива, щоб кожна камера виконувала свою конкретну роль.

3. Розміщення камери в найвищій точці

Висота встановлення камери

Багато людей розміщують свої камери на найвищій точці свого майна, думаючи, що це найкраще місце для розміщення камери відеоспостереження, щоб побачити більше площі. Хоча це і дасть вам більший огляд, ви не отримаєте детального зображення особливостей злочинця. Ви можете зловити на камері лише фігуру, замість того, щоб опізнати людину.

Найоптимальнішою є висота 2,7-3 м. Ця висота досить низька, щоб зафіксувати дрібні деталі, але досить висока, щоб бути недоступною для злодіїв і вандалів. Наявність камери на більш-менш рівні висоті голови гарантує, що ви отримаєте правильний кут, щоб побачити чиєсь обличчя.

4. Використання камер без WDR (Wide Dynamic Range) в сторону дверей та вікон.

При виборі камер (особливо тих, що встановлюються навпроти дверних і вікон) інколи не враховують, чи у камері є WDR, що призводить до важко ідентифікованих зображень, через різницю освітленості різних зон.

Що таке WDR(Wide Dynamic Range) -широкого динамічного діапазону в камерах відеоспостереження/IP? Якщо частина зображення дуже темна, а інша частина яскрава, ви не зможете побачити жодних деталей у темній області без WDR (широкий динамічний діапазон) у камері, як показано на зображенні нижче.

Wide Dynamic Range
Приклад використання WDR (Wide Dynamic Range)

Тому, коли ви приймаєте рішення про те, де розмістити камери домашньої безпеки, переконайтеся, що камери для входу мають функцію WDR.

5. Пам’ятайте про світло

Не спрямовуйте камери прямо на сонце. Яскраве світло спричиняє відблиски та високий контраст у ваших кадрах, через що важко зрозуміти, що відбувається. Враховуйте рух сонця та нахиляйте камери під кутом для непрямого світла.

Спробуйте встановити камеру так, щоб найбільше джерело світла було за нею, це стосується як сонячного світла, так і штучного освітлення. У випадках коли це не можливо зробити (наприклад, коли ви намагаєтеся закрити простір з вікном), встановлюйте камеру під кутом до світла. Зробіть кілька тестових кадрів у різних умовах освітлення (вмикання та вимикання внутрішнього освітлення в різний час доби), щоб переконатися, що все працює.

Також важливо враховувати освітлення ділянок перед камерами. Якщо камера дивиться прямо на світло, то це спричиняє відблиски й навіть може перешкодити камері перейти в режим нічного бачення. Більшість камер мають інфрачервоне нічне освітлення, але щоб визначити, коли перейти в нічний режим, вони використовують оптичний датчик. Кожна камера також має певну відстань нічного бачення, це відстань, на якій ІЧ-світло більше не відбиватиметься назад до камери, щоб створити зображення. Знання ІЧ-відстані камери допоможе спланувати розташування камери, щоб забезпечити найкраще покриття вночі.

6. Рівень сигналу Wi-Fi

Багато сучасних камер відеоспостереження потребують Wi-Fi та живлення, ви можете розмістити їх майже в будь-якому місці свого будинку чи офісу без особливих клопотів. Але ви повинні враховувати відстань бездротового зв’язку. Перевірте бездротове покриття вашого маршрутизатора. Після налаштування камер перегляньте відео за перший день, щоб знайти падіння підключення та покриття. 

7. Живлення камер.

Таке здавалося банальне питання, живлення 12В камер, а у багатьох випадках виникають проблеми. Підключення даних в IP камер, в віддалених місцях, куди не пробиває WiFi можна здійснити кабелем, вита пара. Для даних використовується 2 пари(4 дротики), і ще 2 пари(4 дротики) залишаються не задіяні. Здавалося їх можна якраз використати для підключення живлення 12В для камери. І так воно і є, але тільки на малих відстанях. Невелика напруга 12В і постійний струм не дають великого поля для маневрів і в багатьох випадках доводиться проводити додатковий дріт для живлення, або використовувати камери з PoE.

У таблиці 1 наведено зворотний розрахунок максимально можливої ​​довжини кабелю при відомому його перерізі і струмі, що протікає.
У першому стовпці вказані струми А, у першому рядку вказані відповідні перерізи кабелю, а поле таблиці вказані відповідні довжини кабелю в метрах.

Таблиця максимальної довжини кабелю в мережі 12В, з вказаним перерізом дроту і за потрібного значення сили струму

Прощальні записки


Сподіваємося, що наші поради стануть вам у пригоді. Якщо ви зацікавлені в придбанні та встановленні якісних камер відеоспостереження для вашого будинку чи підприємства, ви можете зв’язатися з нами. Окрім продуктів, згаданих вище, у СКД “Системи Контролю Доступу” ви знайдете набагато більше камер безпеки для різних цілей.

Відвідайте наш веб-сайт www.skd.lviv.ua або зв’яжіться з нашими менеджерами в будь-який час, ми раді допомогти вам у виборі та впровадженні системи камер відеоспостереження відповідно до ваших потреб.

© Source: 💖 www.skd.lviv.ua
© Сергій Ярема
12.2021


Call Now Button